Czas wędkowania

Dolina Karpia położona jest w Zachodniej Małopolsce na obszarze siedmiu gmin w powiecie wadowickim oraz oświęcimskim. Funkcjonujące tutaj Ekomuzeum Doliny Karpia daje możliwości bezpośredniego poznania dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego czy historycznego, opartego o prawdziwe emocje żywego doświadczenia. Warto skorzystać z ofert przygotowanych specjalnie dla Państwa.

Podstawowa oferta jednodniowego pobytu Czas wędkowania na terenie Doliny Karpia obejmuje:

Warsztaty i zwiedzanie podmiotów Ekomuzeum:

Łowisko wędkarskie „Podolsze” położone jest w miejscu idealnym do wypoczynku i obcowania z naturą. Zarówno rodziny z dziećmi jak i wędkarze mogą spędzić tu miło czas. Łowisko składa się z czterech stawów o łącznej powierzchni około 14 ha. Rybą dominującą jest karp zatorski, karaś, lin, jaź, płoć, wzdręga, węgorz i ukleja oraz ryby drapieżne. Odwiedzający mają możliwość obserwowania rzadkich gatunków ptaków, między innymi: ślepowronów, rybitw i kormoranów. W ramach oferty prowadzona będzie szkółka wędkarska zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym, z użyciem sprzętu znajdującego się w posiadaniu Łowiska Podolsze/istnieje możliwość skorzystania z własnego sprzętu. W trakcie szkolenia odbywa się również degustacja produktów lokalnych Doliny Karpia ze szczególnym uwzględnieniem karpia. Produkty dostarcza przetwórnia Skarby Doliny Karpia sp. z o.o. Czas trwania: około 6 godzin

Więcej na: Łowisko Podolsze

Lokalizacja: Podolsze- Smolice, 32-640 Zator, gmina Zator

GPS: N 50° 0′ 34.314″  E 19° 27′ 9.293″         50.009532  19.452581

Obiekt słynący z serwowanych produktów lokalnych Doliny Karpia położony jest w samym centrum Zatora. Restauracja Revel, jako jedna z trzech pierwszych podmiotów, otrzymała Markę Lokalną Doliny Karpia na produkt Chleb Revel z Doliny Karpia i usługę: Menu z Doliny Karpia. W ramach oferty gwarantujemy dwudaniowy obiad z deserem oraz napojem. Czas trwania: około 1 godzina

Więcej na: Restauracja Revel Pub w Zatorze

Lokalizacja: ul. Rynek 14, 32-640 Zator, gmina Zator

GPS: N 49° 59′ 47.616″  E 19° 26′ 13.772″         49.99656 19.437159

Ponadto:

W miejscu prowadzenia szkółki istnieje możliwość zakupu rybnych produktów lokalnych Doliny Karpia, po wcześniejszym zamówieniu w Spiżarni Doliny Karpia sp. z o.o.

Firma Skarby Doliny Karpia sp. z o.o. zajmuje się przetwarzaniem ryb pochodzących z gospodarstw rybackich z terenu Doliny Karpia. Ryby te hodowane są w sposób naturalny i karmione wyłącznie zbożem. Przy wytwarzaniu produktów firma nie stosuje żadnych konserwantów, emulgatorów czy polepszaczy. Trwałość  produktów zapewnia wyłącznie: sól i ocet, co sprawia, że produkty są wyjątkowe i smakują jak domowe przetwory. Produkty takie jak karp wędzony, karp w zalewie octowej, pulpeciki z karpia w zalewie octowej oraz fileciki karpiowe w pomidorach zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Firma, jako jeden z trzech pierwszych podmiotów, otrzymała Markę Lokalną Doliny Karpia na produkty karp wędzony, fileciki karpiowe w zalewie pomidorowej, fileciki karpiowe w zalewie jabłkowej, karp w zalewie octowej, fileciki karpiowe w zalewie, karp w zalewie pomidorowej, karp w zalewie octu jabłkowego. W asortymencie firmy znajdują się m.in. przetwory rybne (karp/pstrąg/płoć/karaś w zalewie, pulpety w pomidorach, pulpety w zalewie), ryby wędzone oraz ryby świeże (karp/pstrąg patroszony, karp dzwonko, karp tuszka, filet z karpia).

Więcej na: Skarby Doliny Karpia Sp. z o.o.

Lokalizacja: ul. Orzeszkowej 4, 32-640 Zator, gmina Zator

Zapraszamy do skorzystania z ofert noclegów ujętych w Ekomuzeum, jak również licznych atrakcji Doliny Karpia.

W szczególności polecamy:

QUEST „Stawy, ludzie, ptaki”

Link: KLIK

oraz ciekawe trasy NORDIC WALKING.

Dla osób z dziećmi:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Na Rozstajach” i „Zwierzyniec”

Atrakcją Gospodarstwa Agroturystycznego jest „Zwierzyniec”. Spotkać w nim można zarówno rzadkie, jak i popularne okazy ptaków i zwierząt, między innymi bażanty (mongolskie, kaukaskie, złote, srebrne), pawie, głuszce, kaczki krzyżówki wiślane, mandarynki, gęsi dzikie zbożowe. Można też zobaczyć daniele, strusia afrykańskiego, kucyki i kuca huculskiego. Właściciel opowiada ciekawe historie o mieszkańcach Zwierzyńca i dziejach okolicy. Przy Gospodarstwie jest piękny ogród, z którego można obserwować zwierzęta. Jest też grill.

Więcej na: Gospodarstwo Agroturystyczne „Na Rozstajach” i „Zwierzyniec”

Lokalizacja: ul. Lipowa 8, 34-116 Spytkowice, gmina Spytkowice

GPS: N 50° 0′ 39.596″  E 19° 33′ 13.206″         50.010999 19.553668

Oferta dodatkowa dostępna po każdorazowym ustaleniu indywidualnym.

Gwarantujemy indywidualne podejście do klientów.

Istnieje możliwość modyfikacji programu po wcześniejszych ustaleniach z organizatorem.

Istnieje możliwość rozszerzenia wersji pakietu o obiekty i oferty Ekomuzeum Gościńca 4 Żywiołów i Chrzanolandii. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 33/ 841 05 84.

Więcej informacji na stronie: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl

Podolsze-Smolice
32-640 Zator