Aktywnie w Ekomuzeum Doliny Karpia

Dolina Karpia położona jest w Zachodniej Małopolsce na obszarze siedmiu gmin w powiecie wadowickim oraz oświęcimskim. Funkcjonujące tutaj Ekomuzeum Doliny Karpia daje możliwości bezpośredniego poznania bogactwa i różnorodności terenu, dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego czy historycznego, opartego o prawdziwe emocje żywego doświadczenia. Warto skorzystać z ofert przygotowanych specjalnie dla Państwa.

Podstawowa cena jednodniowej wycieczki Aktywnie w Ekomuzeum na teren Doliny Karpia obejmuje:

Aktywnie w Ekomuzeum:

Firma zapewnia mieszkańcom regionu i odwiedzającym go turystom możliwość aktywnego spędzenia czasu i poznania lokalnej przyrody poprzez organizowane profesjonalne spływy kajakowe, rajdy rowerowe oraz wypożyczanie sprzętu. W ramach oferty proponujemy aktywne spędzenie czasu i poznanie lokalnej przyrody Doliny Karpia poprzez spływ kajakowy po Wiśle, Kanał Łączany oraz wycieczkę malowniczą trasą rowerową po Dolinie Karpia wraz z przewodnikiem. Zapewniamy:

Spływ wraz z instruktorem na odcinku Spytkowice prom – Brzeźnica Izba Regionalna.

Odbiór grupy przy promie w Spytkowicach.

Wycieczka rowerowa z przewodnikiem na trasie Brzeźnica Izba Regionalna – Prom w Spytkowicach: Szlakiem Doliny Karpia, Chrząstowice, Łączany, Lipowa, Wiślisko Krajskie, Miejsce, Smolice, Łowisko Podolsze - odpoczynek, degustacja; Palczowice, Stawy Spytkowice, Zamek w Spytkowicach, Wiślisko Krajskie, Spytkowice - prom. Czas trwania: spływ – około 3 godziny oraz przejazd trasą rowerową – około 3 godziny.

Więcej na: kajaki-na-skawie.pl Katarzyna Tłomak

Lokalizacja rozpoczęcia spływu i zakończenie rajdu rowerowego: ul. Powiśle, 34-116 Spytkowice, gmina Spytkowice; przeprawa promowa GPS: 50°01'18.62"N 19°32'35.249"E    50.021839, 19.543125

Izba regionalna to stworzone w zabytkowym budynku centrum rękodzieła artystycznego i ginących zawodów. Unikatowym w skali kraju przedsięwzięciem jest urządzenie ekspozycji flisackiej ze szczególnym akcentem na galarnictwo. Drugie pomieszczenie to izba pamięci z eksponatami i pamiątkami strażackimi. Ułożone tematycznie przedmioty tworzą niepowtarzalny klimat, dla dzieci to lekcja historii, a dla dorosłych to nieocenione miejsce wspomnień. W ramach oferty zapewniamy możliwość zwiedzenia Izby Regionalnej oraz dwudaniowy obiad lokalny. Czas trwania: około 1 godzina.

Więcej na: Izba Regionalna Doliny Karpia w Brzeźnicy

Lokalizacja: ul. Wiślana 22, 34- 114 Brzeźnica, gmina Brzeźnica

GPS: 49°57'59.969"N 19°38'23.949"E    49.966658, 19.639986

Degustacja produktów lokalnych Doliny Karpia na terenie łowiska położonego w miejscu idealnym do wypoczynku i obcowania z naturą. Łowisko składa się z czterech stawów o łącznej powierzchni około 14 ha. Odwiedzający mają możliwość obserwowania rzadkich gatunków ptaków, między innymi: ślepowronów, rybitw i kormoranów. W ramach oferty zapewniamy miejsce na odpoczynek oraz degustację produktów lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem karpia. Produkty dostarcza przetwórnia Skarby Doliny Karpia sp. z o.o., która jako jedna z trzech pierwszych podmiotów otrzymała Markę Lokalną Doliny Karpia na produkty karp wędzony, fileciki karpiowe w zalewie pomidorowej, fileciki karpiowe w zalewie jabłkowej, karp w zalewie octowej, fileciki karpiowe w zalewie, karp w zalewie pomidorowej, karp w zalewie octu jabłkowego. Czas trwania: około 1 godzina.

Więcej na: Łowisko Podolsze

Lokalizacja: 32-640 Zator, Podolsze- Smolice, gmina Zator
GPS: N 50° 0′ 34.314″  E 19° 27′ 9.293″         50.009532  19.452581

Ponadto polecamy:

Zapraszamy do skorzystania z ofert noclegów ujętych w Ekomuzeum, jak również licznych atrakcji Doliny Karpia.

QUEST „Stawy, ludzie, ptaki”

Więcej na: KLIK

oraz ciekawe trasy NORDIC WALKING.

Dla osób z dziećmi:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Na Rozstajach” i „Zwierzyniec”

Atrakcją Gospodarstwa Agroturystycznego jest „Zwierzyniec”. Spotkać w nim można zarówno rzadkie, jak i popularne okazy ptaków i zwierząt, między innymi bażanty (mongolskie, kaukaskie, złote, srebrne), pawie, głuszce, kaczki krzyżówki wiślane, mandarynki, gęsi dzikie zbożowe. Można też zobaczyć daniele, strusia afrykańskiego, kucyki i kuca huculskiego. Właściciel opowiada ciekawe historie o mieszkańcach Zwierzyńca i dziejach okolicy. Przy Gospodarstwie jest piękny ogród, z którego można obserwować zwierzęta. Jest też grill.

Więcej na: Gospodarstwo Agroturystyczne „Na Rozstajach” i „Zwierzyniec”

Lokalizacja: ul. Lipowa 8, 34-116 Spytkowice, gmina Spytkowice

GPS: N 50° 0′ 39.596″  E 19° 33′ 13.206″         50.010999 19.553668

Oferta dodatkowa dostępna po każdorazowym ustaleniu indywidualnym.

Gwarantujemy indywidualne podejście do turystów. Istnieje możliwość modyfikacji programu po wcześniejszych ustaleniach z organizatorem.

Istnieje możliwość rozszerzenia wersji pakietu o obiekty i oferty Ekomuzeum Gościńca 4 Żywiołów i Chrzanolandii. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 33/ 841 05 84.

Więcej informacji na stronie: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl

Powiśle
34-116 Spytkowice

Program /orientacyjne godziny

Do godz. 10.00 Przyjazd na miejsce startu spływu - przeprawa promowa / Spytkowice
10.00- 13.00 Spływ kajakowy Spytkowice – Brzeźnica
13.00- 14.00 Izba Regionalna Doliny Karpia, obiad /Brzeźnica
14.00- 15.00 Wycieczka rowerowa
15.00- 15.45 Degustacja produktów lokalnych na stawach – Łowisko Podolsze / Podolsze
15.45- 17.00 Wycieczka rowerowa, powrót do miejsca początkowego
Zdjęcia pamiątkowe, zakończenie wycieczki.