Spływ kajakowy malowniczą Wisłą i Kanałem Łączańskim to usługa oznaczona marką lokalną Dolina Karpia. Jest to spływ 2-osobowymi kajakami turystycznymi indywidualnie lub z wykwalifikowanym instruktorem i przewodnikiem. Przewodnik z pasją pokazuje i opowiada o ciekawych miejscach i budowlach widzianych z perspektywy kajaka oraz o historii rzeki Wisły i związanych z nią wydarzeń z późnego średniowiecza oraz I i II Wojny Światowej, których wątek nierzadko zaczyna się lub kończy w Zamku Królewskim na Wawelu. Trasa spływu o długości 10 km lub więcej odbywa się Wisłą i Kanałem Łączańskim częściowo wzdłuż ścieżki ornitologicznej. Podczas spływu uczestnicy dowiedzą się czy możliwe jest aby jedna rzeka przepływała pod drugą, dlaczego obszar Doliny Karpia już w średniowieczu był znany Polskim Królom oraz jaki związek z insygniami królewskimi mają flisacy z Łączan – miejscowości, przez którą wiedzie trasa spływu.

Każdy uczestnik spływu musi posiadać:
– ubiór niekrępujący ruchów,
– nakrycie głowy,
– filtry UV,
– minimum 1,5 litra wody na osobę (alkohole i inne środki odurzające przed spływem jak i w trakcie spływu są zabronione),
– zamienne ubranie na wypadek zamoczenia.

Organizator:
Kajaki na Wiśle.pl

Dostępność oferty:
cały rok

Czas trwania:
2 h, 3,5 h lub więcej

Grupa docelowa:
dorośli oraz dzieci od 4 lat (do 18 roku życia dzieci pod opieką rodzica /opiekuna prawnego)

Minimalna liczba uczestników:
1

Maksymalna liczba uczestników:
26

Sposób rezerwacji:
telefonicznie: 668 389 789
mailowo: biuro@kajaki-na-wisle.pl

Miejsce spotkania:
ul. Wiślana 22, 34-114 Brzeźnica (zbiórka obok zielonego budynku Izby Regionalnej Doliny Karpia przy moście na Kanale Łączańskim)

Strona www:
www.kajaki-na-wisle.pl

ul. Parkowa 40
34-114 Brzeźnica
668 389 789

Miejsca w pobliżu