Samodzielne spływy kajakowe Wisłą dla każdego

W samodzielnych spływach kajakowych może wziąć udział każdy kto ma choć trochę odwagi. Pływanie kajakiem po Wiśle w Dolinie Karpia jest łatwe, przyjemne i przede wszystkim bezpieczne. Aby spływy kajakowe były świetną zabawą i niezapomnianym doświadczeniem na starcie spływu otrzymasz od firmy Kajaki-na-Wisle.pl wszystkie potrzebne informacje oraz instruktarz. Po skontaktowaniu się z organizatorem spływów kajakowych w Dolinie Karpia otrzymasz informację o miejscu spotkania. W okresie letnim proponujemy wybrać się na spływ z samego rana, kiedy nie jest jeszcze zbyt gorąco dla Ciebie ale i dla ptaków które właśnie wtedy możesz spotkać na swojej trasie spływu kajakowego Wisłą. Będziesz płynąć przez obszar chroniony Natura2000 „Dolina Dolnej Skawy” dlatego też będziesz miał dużą szansę na spotkanie ze ślepowronem, czaplą siwą lub innym ptakiem z tego obszaru. Trasa którą będziesz płynąć jest oznakowana Szlakiem Kajakowym Doliny Karpia.

Spływy kajakowe Wisłą z instruktorem i przewodnikiem

Spływ kajakowy malowniczą Wisłą i Kanałem Łączańskim to usługa oznaczona marką lokalną Dolina Karpia. Jest to spływ 2-osobowymi kajakami turystycznymi z wykwalifikowanym instruktorem i przewodnikiem. Przewodnik z pasją pokazuje i opowiada o ciekawych miejscach i budowlach widzianych z perspektywy kajaka oraz o historii rzeki Wisły i związanych z nią wydarzeń z późnego średniowiecza oraz I i II Wojny Światowej, których wątek nierzadko zaczyna się lub kończy w Zamku Królewskim na Wawelu. Trasa spływu o długości 10 km lub więcej odbywa się Wisłą i Kanałem Łączańskim częściowo wzdłuż ścieżki ornitologicznej. Często podczas spływu kajakowego Wisłą można zaobserwować różne ptaki np. ślepowron, czapla siwa, jaskółka brzegówka i oknówka. Podczas spływu uczestnicy dowiedzą się czy możliwe jest aby jedna rzeka przepływała pod drugą, dlaczego obszar Doliny Karpia już w średniowieczu był znany Polskim Królom oraz jaki związek z insygniami królewskimi mają flisacy z Łączan – miejscowości, przez którą wiedzie trasa spływu.

Wycieczki rowerowe w Dolinie Karpia

Organizator Kajaki na Wiśle.pl oferuje również wycieczki rowerowe z instruktorem i przewodnikiem. Jeżeli nie masz czasu na szukanie ciekawych szlaków rowerowych i miejsc wartych zobaczenia to skorzystaj z wycieczki rowerowej Doliną Karpia z wykwalifikowanym instruktorem i przewodnikiem. Nasz przewodnik rowerowy działa również jako pilot wycieczek krajowych i zagranicznych oraz jako przewodnik po Krakowie. Jego doświadczenie i wiedza sprawiają że wycieczki rowerowe z przewodnikiem po Dolinie Karpia to mile spędzony czas oraz niezapomniane wrażenia z odwiedzanych miejsc na dwóch kołach.

Zabierz ze sobą na spływ kajakowy:

Organizator spływów kajakowych w Dolinie Karpia:

Kajaki na Wiśle.pl

Czas trwania spływu kajakowego:

od 2 godzin

Kto może wziąć udział w spływie kajakowym:

dorośli oraz dzieci od 4 lat (pod opieką rodzica)

Liczba uczestników spływu kajakowego:

od 4 do 22

Jak zarezerwować spływ kajakowy:

przez stronę www.kajaki-na-wisle.pl

Miejsce zbiórki na spływ kajakowy:

zazwyczaj jest to ul. Wiślana 18, 34-114 Brzeźnica (obok Urzędu Pocztowego w Brzeźnicy)

Charakterystyka atrakcji turystycznej/oferty edukacyjnej

ul. Parkowa 40
34-114 Brzeźnica

Miejsca w pobliżu